Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója igent mondott a Magyar Labdarúgó Szövetség felkérésére és jelölteti magát a szervezet elnöki posztjára. Amennyiben a közgyűlés megválasztja, ő lesz a magyar futball első embere. Sokan messiásként várják, de vajon megválthatja-e a magyar labdarúgást?
Az eredeti tervek szerint május 29-én állt volna össze az MLSZ új elnöksége, de a jogászok nem mentek bele, hogy egyszerre legyen alapszabály-módosító és tisztújító közgyűlés. Ezért május utolsó szombatján csak az alapszabályon változtatnak, amire azért van szükség, mert Csányi kisebb szervezettel, az általa elképzelt struktúrában szeretné irányítani a szövetséget. Ezt követő harminc napon belül pedig megtartják a tisztújító közgyűlést. Legkorábban tehát június végén lehet új vezetője a február – az előző elnök, Kisteleki István távozása - óta „fejetlen” magyar labdarúgásnak.
Csányi hivatalba lépéséhez szükséges az is, hogy a jelenlegi elnökség - bármilyen furcsán hangzik is - leváltsa magát. A tagok mandátuma ugyanis csak jövő év februárjában jár le, az OTP-vezér viszont saját embereivel szeretné megkezdeni a munkát. Elfoglaltságai miatt napi szinten nem tudna részt venni a szövetség életében, ezért bizalmasaival venné körül magát.
Sokat dilemmáztak az MLSZ-ben azon, hogy egykori kiváló labdarúgót vagy sikeres gazdasági szakembert válasszanak-e elnöknek. Végül az utóbbi mellett döntöttek és felkérték az ország egyik legbefolyásosabb üzletemberét a posztra. Általános vélekedés, hogy Csányi személye a magyar labdarúgás élén figyelemfelkeltő üzenet a potenciális befektetőknek: ha a magyar gazdasági élet egyik legtekintélyesebb alakja számára fontos ez az ügy és szerepet vállal azért, hogy a magyar futball előre lépjen, komolyan kell venni a sportágat, és érdemes pénzt invesztálni bele.
Csányi Sándortól sokat várnak üzleti kapcsolatai, hatalmas vagyona miatt. Ezek révén valószínűleg tud is majd segíteni abban, hogy valami megmozduljon a magyar labdarúgásban, elinduljon a tőkeáramlás. Elengedhetetlen ugyanakkor, hogy a háttérben egy olyan munka kezdődjön, amely valóban rendbe teszi, gazdasági alapokra helyezi a sportágat hazánkban, hogy képes legyen megállni a saját lábán, ne pedig egy karizmatikus, befolyásos vezető személyiségétől függjön.
Sokszor előfordult már, hogy politikusokat, médiához kötődő egyéneket kértek fel szövetségek, klubok élére, hogy kapcsolataik révén segítsék az adott szervezetet. A kezdeti tünékeny sikerek, fellángolások hamis önigazolást nyújtottak. Tartós fejlődés csak tudatos építkezéssel, hosszú távú stratégiai gondolkodással érhető el, álljon bárki is a szövetség élén!